LUDZIE

Ewelina Grądzka, prezes stowarzyszenia.
Magister politologii, doktorantka Akademii Ignatianum na Wydziale Filozoficznym w Krakowie, inicjatorka, autorka programu i wykładowca  w projekcie „Pod Kirgiskim niebem” (finansowanie RITA 2015 i RITA 2016), prowadzi zajęcia „Niebo dla dojrzałych” na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY w Gdyni. Posiada doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych w Nikaragui, Maroku, Kirgistanie oraz w ośrodku dla uchodźców w Dębaku (koordynatorka workcampu  Stowarzyszenia „Jeden świat”). Autorka i realizator projektów astronomicznych „Pod kirgijskim niebem”, „Pod wspólnym niebem”, „Pod armeńskim niebem”

Marta Skrzypkowska
Z zawodu grafik komputerowy (inż. informatyk).

W wolnym czasie zajmuje się organizacją imprez sportowych i edukacyjnych dla dzieci w rejonie Kaszub. Posiada doświadczenie w realizacji projektów w lokalnych organizacjach pozarządowych: Fundacja Nasze Dzieci i w Uczniowskim Klubie Żeglarskim „Lamelka”. Koordynator projektów regionalnych Stowarzyszenia. Angażuje się w popularyzację nauki na Kaszubach poprzez prowadzenie Klubu Młodych Odkrywców „Heweliuszki”. Trenerka w szkoleniach dla nauczycieli dla Klubów Młodych Odkrywców w Armenii (RITA 2018).

Sonia Mielczarek
Magister Geografii ze specjalizacją w Kształtowaniu i Ochronie Środowiska. Posiada doświadczenie w pisaniu i realizacji projektów międzynarodowych,które chce wykorzystać w pisaniu wniosków projektowych finansowanych ze źródeł zewnętrznych.

Bogna Pazderska
Astronom z wykształcenia, przez lata specjalizująca się w radioastronomii. Obecnie prowadzi szkolne obserwatorium astronomiczne w Gdańskich Szkołach Autonomicznych
i uczy w międzynarodowej szkole przedmiotów ścisłych. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów popularyzujących astronomię i fizykę doświadczalną (głównie finansowanych z grantów Unii Europejskiej), prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym w Toruniu i organizuje w Trójmieście imprezy związane ze zjawiskami astronomicznymi. Ostatnio wykładowca w projekcie „Pod Kirgijskim niebem”.

Janusz Bicki
Absolwent wydziału Elektroniki Telekomunikacji I Informatyki na Politechnice Gdańskiej, projektant urządzeń elektronicznych w firmie Intel, współzałożyciel firmy SiGarden, specjalista w firmie Future Electronics. Pasjonat elektroniki,  tata trzech chłopców. W Somoninie od 2018 r. prowadzi zajęcia z robotyki dla Klubu Młodych Odkrywców „Heweliuszki”.

Adam Skrzypkowski
Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej, zawodowy strażak, amator astronomii.
Wspiera działania edukacyjne, astronomiczne oraz organizację naszych wydarzeń. Współzałożyciel Klubu Młodych Odkrywców „Heweliuszki”. Prowadzi także grupę „Otwórz by ratować”.

 o nas…