Mistrzowie Arduino

W Polsce jest wiele inicjatyw i wielu ludzi, którzy na co dzień działają na rzecz wykorzystania nowych technologii w edukacji. Jak wiecie my również działamy w tym temacie!
Znaleźliśmy sie na liście laureatów konkursu Fajne Granty Fundacji CoderDojo Polska i T-Mobile Polska, a to znaczy że nasz pomysł na zajęcia edukacyjne pt. „Mistrzowie Arduino” wziął udział w drugim etapie konkursu.https://fajnegranty.pl/wyniki/
Chcieliśmy poszerzyć nasze zajęcia z robotyki o dodatkowe warsztaty elektroniczne, stąd wniosek o grant do T-Mobile. Konkurs ten polegał na rozpisaniu pomysłu na ciekawe zajęcia oparte na nowych technologiach dlatego sięgnęliśmy po jeden z naszych planów na zajęcia z Arduino.
Udało się!
Arduino to płytka drukowana, wyposażona w kilka złączy, która w połączeniu z wybranymi podzespołami i czujnikami daje nieograniczone możliwości inżynierom do projektowania rozmaitych urządzeń.
W naszym projekcie „Mistrzowie Arduino” bierze udział grupa 12 dzieci, mieszkańców Gminy Somonino, które pracują na przygotowanych zestawach Arduino. Podczas cyklu czterech spotkań dzieci realizują projekt zbudowania czujnika tlenku węgla i gazów wybuchowych (propan butan) z alarmem. Zajęcia z elektroniki uzupełnione są o warsztaty z zakresu bezpieczeństwa i technologii prewencyjnych.

Zajęcia prowadzi autor projektu – Janusz Bicki

Informacje i materiały dla uczestników tutaj

Spotkanie 1 – Bezpieczeństwo i techniki prewencyjne
Film z mini-wykładem https://youtu.be/c_L1wkqCjz4

Spotkanie 2 – podstawy układów elektronicznych i ich budowa