Fajne Granty dla naszej robotyki!

W Polsce jest wiele inicjatyw i wielu ludzi, którzy na co dzień działają na rzecz wykorzystania nowych technologii w edukacji. Jak wiecie my również działamy w tym temacie!
Znaleźliśmy sie na liście laureatów konkursu Fajne Granty Fundacji CoderDojo Polska i T-Mobile Polska, a to znaczy że nasz pomysł na zajęcia edukacyjne pt. „Mistrzowie Arduino” weźmie udział w drugim etapie konkursu.
Chcieliśmy poszerzyć nasze zajęcia z robotyki o dodatkowe warsztaty elektroniczne, stąd wniosek o grant do T-Mobile. Konkurs ten polegał na rozpisaniu pomysłu na ciekawe zajęcia oparte na nowych technologiach dlatego sięgnęliśmy po jeden z naszych planów na zajęcia z Arduino. Udało się!
Otrzymamy 1000zł na sprzęt do przeprowadzenia zajęć.
Arduino to płytka drukowana, wyposażona w kilka złączy, w połączeniu z wybranymi podzespołami i czujnikami daje nieograniczone możliwości inżynierom do projektowania rozmaitych urządzeń.
W naszym projekcie „Mistrzowie Arduino” weźmie udział grupa 10 dzieci, mieszkańców Gminy, będą pracować na 5 zestawach Arduino. Zorganizujemy cykl czterech spotkań na których dzieci opracują i zrealizują projekt zbudowania czujnika tlenku węgla i gazów wybuchowych (propan butan) z alarmem. Zajęcia z elektroniki uzupełnione będą o warsztaty z zakresu bezpieczeństwa i technologii prewencyjnych. Projekt zrealizujemy w kwietniu. Obecnie pracujemy nad skompletowaniem zestawów i dopracowaniu scenariusza zajęć.
Zapisy już niebawem!