Nowe zajęcia z robotyki 24 listopada

W sali OSP w Somoninie 24-go listopada o godzinie 17:00 zorganizujemy dla chętnych dzieci pilotażowe zajęcia robotyczne.

Tym razem będziemy pracować na wyjątkowych zestawach, które przyjechały prosto z Japonii. Tam, w ramach programów szkolnych są z powodzeniem wykorzystywane w szkołach powszechnych. Zestaw edukacyjny KOROBO jest tzw. robotem autonomicznym, czyli takim, który nie jest sterowany zdalnie przez operatora, a sam wykonuje z góry określone zadanie. Poruszanie się w środowisku umożliwiają mu silniki, natomiast odbiór bodźców zewnętrznych – sensory. Na podstawie ich wskazań robot wnioskuje i podejmuje odpowiednia akcje. Podejście takie wymaga od kursanta logicznego myślenia oraz przewidywania. Środowisko programistyczne jest graficzne, a więc nie wymaga znajomości jakiegokolwiek języka programowania.

Na pierwszych zajęciach odbędzie się prezentacja zestawów i pracy na KOROBO.
Wstęp wolny! NIE PROWADZIMY ZAPISÓW NA PIERWSZE ZAJĘCIA. 

Grupa wiekowa – klasy III-V Szkoły Podstawowej

 

Zajęcia poprowadzi pan Janusz Bicki – absolwent wydziału Elektroniki Telekomunikacji I Informatyki na Politechnice Gdańskiej, projektant urządzeń elektronicznych w firmie Intel, współzałożyciel firmy SiGarden, specjalista w firmie Future Electronics. Pasjonat i tata dwóch chłopców.

Rezerwujcie czas 24-go listopada o godzinie 17:00 🙂

informacje: Marta S. 508-267-614