Lato w Somoninie z KMO

Gmina Somonino dofinansuje zajęcia edukacyjne naszego Klubu Młodych Odkrywców „Heweliuszki” w okresie wakacyjnym 2017!

Głównym celem projektu jest kontynuowanie interesujących, pożytecznych zajęć edukacyjnych pobudzających zainteresowania naukami ścisłymi i filozofią, łączonych z zajęciami sportowymi na świeżym powietrzu w sezonie letnim. Adresatami projektu są dzieci z gminy Somonino w wieku 7-11 lat. W ramach zadania publicznego zorganizowane zostaną zajęcia dla dzieci, podczas których aktywnie spędzając czas, eksperymentując i dyskutując pod okiem opiekunów, będą zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania w kierunku nauk ścisłych: fizyki, astronomii, biologii ale też filozofii, jednocześnie uprawiając sporty i odkrywając różne formy aktywności i rekreacji.

Będą to zajęcia łączące aktywny wypoczynek i zajęcia edukacyjne. Nawiązując do tradycji starożytnej Grecji i jej skutecznego ideału kształcenia młodzieży w którym rozwój intelektualny był nieodłącznie związany z rozwojem fizycznym planujemy następujący rozkład zajęć:

  • zajęcia edukacyjne: 10 godzin
  • zajęcia sportowe, wycieczki, ognisko integracyjne z udziałem rodziców: 10 godzin

Można zapisać dziecko na dowolną ilość zajęć wybierając w formularzu odpowiednie daty.
3.07.2017
Dzień Platona I 
– gry i zabawy na świeżym powietrzu (boisko szkolne)
– eksperymenty z dziedzin filozofii przyrody
godz. 10:00-15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie
BRAK MIEJSC

04.07.2017
Dzień Arystotelesa – siła fizyczna
– zajęcia z wspinaczki
– eksperymenty w „sali Ognika” w Goręczynie
godz. 9:00-15:00 Ochotnicza Straż Pożarna w Goręczynie
(zapewniamy transport busem)
BRAK MIEJSC

05.07.2017
Ognisko w Leśniczówce Sarni Dwór w Somoninie godz. 18.30
Zapisy nie obowiązują.
Zapraszamy dzieci, rodziców i sympatyków naszego stowarzyszenia 🙂

06.07.2017
Dzień Platona II
– gra terenowa na terenie gminy Somonino
– eksperymenty z dziedzin filozofii przyrody
godz. 10.00-15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie
BRAK MIEJSC

31.07.2017
Dzień Sokratesa – pytania filozoficzne
– wycieczka na terenie gminy Somonino,  (trasa w opracowaniu, na około 2 godziny)
– eksperymenty z dziedzin filozofii przyrody
Formularz rekrutacyjny

02.08.2017
Dzień Ptolemeusza
– astronomia
– Wycieczka piesza wieczorna, obserwacje nieba. Praca z teleskopami i mapą nieba.
godz. 16:00 – 20:00 w świetlicy w Piotrowie (gm. Somonino)
(zapewniamy transport busem)
Formularz rekrutacyjny

04.08.2017
Dzień Heraklita
Zajęcia edukacyjne, poza projektem ale w tej samej konwencji, za dodatkową opłatą 40zł.
Miejsce: Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu, Złota Góra.
Formularz rekrutacyjny

Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia będą prowadzone przez dwie osoby – trenera prowadzącego zajęcia ruchowe panią Dagmarę Wyszomirską oraz prowadzącą zajęcia edukacyjne – Martę Skrzypkowską. Dodatkowo przewidujemy pomoc wolontariuszy jako opiekunów wspierających. Przewidywane są przerwy na posiłek i uzupełnienie płynów. Łączny czas zajęć, z uwzględnieniem przerw przewidziany na jeden dzień to około 5 godzin.

Koszt: 10zł / dzień
Opłata będzie pobierana w gotówce, w dniu zajęć.

tel. kontaktowy: 508-267-614